Keserédes kiütés…

• VLS Veszprém
  • 2019.05.18
  • 20:00
Rédling és Somogyi súlyos sérülése, illetve a csapatkapitány Gunther kiállítása is beárnyékolta a VLS Veszprém 10-0-s devecseri diadalát szombat délután a labdarúgó megyei élvonal 28. körében.

A királynék városának listavezető férfi labdarúgó alakulata – Pető Tamás vezetésével – szombat késődélután a megyei I. osztály 28. fordulójában az összefogás városát, Devecsert vette úti célba, amelynek egyesülete a tabella 11. pozíciójából várta az ütközetet.

Nyárias, napsütéses időben vette kezdetét a találkozó, amely meg is hozta feljutásra aspiráló vendég veszprémiek kedvét: Somogyi Richárd már a negyedik minutumban vezetéshez juttatta övéit (0-1). Meghozva ezzel Venczel Zoltán gólétvágyát is, aki előbb a 13.-ban, utóbb pedig a 24. percben is sikerrel tüzelt (0-3).

Az örömbe azonban üröm is vegyült, Rédling Csanád ugyanis súlyos sérülést szenvedett, így az ifjú reménységet a 17. minutumban le kellett cserélnie Pető mesternek. Szabó Bence viszont még a lefújás előtt pár pillanattal tett róla, hogy kellemes emlékkel vonulhassanak a megérdemelt pihenőre (0-4).

Két játékosa is súlyosan megsérült Pető Tamásnak (Archív fotó)

Hiába indította Bencze János rögvest egy bakonyi góllal (46. perc: 0-5), a második játékrészt egy újabb sérülés árnyékolta be, ezúttal Somogyi nem bírta tovább a vendéglátók elkésett becsúszó szereléseit. Csak megemlítve, érdekes, hogy Lovasi István játékvezető – a súlyos sérülések ellenére – egyik alkalommal sem ítélte úgy, hogy a „szereléseket” túlzott erőbevetéssel hajtották végre (devecseri játékos nem kapott piros lapot).

Nem úgy, mint nem sokkal később a VLS csapatkapitánya, Gunther Zsolt, akit viszont szó nélkül kiállított. Kellett egy kis idő, amíg lenyugodtak a kedélyek: erre fel – a Venczel helyére érkező – Csordás Máté már öt perc alatt mesterhármasnak örvendett (65. perc: 0-8). A 73. percben a csereként beállt fiatal Molnár Balázs is vágott még egyet, a 10-0-s végeredményt azonban saját maga második szerzett találatával Bencze János állította be.

Május 25-én, szombaton 17.00 órakor utoljára lép a megyei elsőosztályú bajnokságban hazai pázsitra a VLS Veszprém, amely az utolsó előtti, 29. fordulóban a szintén szerényebb erőkből álló Csetényt fogadja majd.

Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság, 28. forduló:
Devecser SE–VLS Veszprém 0-10 (0-4)
Devecser, 100 néző. Vezette: Lovasi (Kocsis, Rózsa).
Veszprém: Kis – Felber, Gulyás, Gálfi (Molnár B., 48.), Venczel (Csordás, 57.), Somogyi (Vass, 46.), Gunther, Szabó (Király, 75), Rédling (Domján, 17.), Simon. Edző: Pető Tamás.
Gólszerzők: Somogyi (4.), Venczel (13., 24.), Szabó (45.), Bencze (46., 78.), Csordás (60., 64., 65.), Molnár B. (73.).
Piros lap: Gunther (53.)

Így értékelt a vendég Veszprém technikai vezetője

lllés László: – Kitűnő időjárás, kitűnő pálya, magabiztos győzelem. Azt viszont nagyon sajnáljuk, hogy az ellenfeleink elkésett szerelései két játékosunk egészségébe kerültek.