Egy nap alatt két helyszínen bizonyítottak

2019. március 21. 19:21
A Veszprémi Úszó Klub (VÚK) versenyzői huszonhárom érmet gyűjtöttek az Úszósuli Körverseny harmadik fordulójában.

Március 2-án Pápán rendezték meg az Úszósuli Körverseny harmadik fordulóját, amelynek célja, hogy a megyei és környékbeli egyesületek úszóinak versenyzési lehetőséget nyújtson és sikerélményhez juttassa a gyerekeket.

Tizenhárom egyesület 232 úszója mérte össze felkészültségét a Várkert fürdő versenymedencéjében. A Veszprémi Úszó Klubot huszonhárom versenyző képviselte, akik hatalmas lelkesedéssel tempózva kilenc arany-, nyolc ezüst- és hat bronzérmet, valamint huszonhárom oklevelet gyűjtöttek. Ezzel a fantasztikus második helyen végeztek a csapatversenyben.

A veszprémi csapat a pápai tornán - Fotók: VÚKA veszprémi csapat a pápai tornán - Fotók: VÚK

Aranyérmes lett: Kovács-Pimper Gergő (25 m gyors, 25 m hát, 25 mell), Straszewski Márton (50 m hát, 50 m mell, 100 m vegyes), Kalmár Bence (50 m hát), Gyulai Jázmin (50 m hát, 50 m mell).

Ezüstérmet nyert: Hutflesz Emma (25 m gyors, 25 m hát), Hutflesz Noel (50 m gyors), Kocsis Eszter (25 m hát), Kocsis Ágnes (50 m hát), Presits Igor (25 m mell), Horváth Miklós (50 m mell), Straszewski Márton (50 m gyors).

Bronzérmet szerzett: Horváth Miklós (50 m gyors, 50 m hát), Kocsis Eszter (25 m gyors), Katona Zsófia (50 n gyors), Tóta Kolos (50 m gyors, 50 m mell).

A gyerekeket Vallai Péterné, Czaunné Kőrösi Edina, Hudi Zsanett és Limpergerné Czigler Anna készítette fel a megmérettetésre.

A VÚK küldöttsége a Budapest-kupánA VÚK küldöttsége a Budapest-kupán

Eközben a klub igazolt úszói a Budapest-kupa elnevezésű viadalon szerepeltek a fővárosi Tüske uszodában. Hudi Zsanett és Balogh János tanítványai közül tizennégyen vettek részt a tornán, melynek erősségét mutatja, hogy negyven egyesület 592 úszója szállt medencébe. A program rendkívül hosszúra nyúlt, ennek ellenére a veszprémiek közül többen is megjavították egyéni legjobb idejüket, 100 m-es hátúszásban pedig Bánó Viktória bronzérmes lett.