Veszélyben Nagy László Eb-je

2014. január 25. 22:45
Az MKB-MVM Veszprém világklasszisa továbbra is bajlódik korábban megsérült térdével. A december 30-ai konzílium döntheti el, hogy a magyar válogatottal részt vehet-e a januári Eb-n.

Továbbra is folyamatos kezelésre szorul a térdsérüléssel bajlódó Nagy László. A magyar válogatott jobbátlövője emiatt december 27-én nem tudott megjelenni a csapat edzőtáborában. A játékos még novemberben, a Veszprém Celje elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésén szenvedett térdsérülést, állapota javult, ám a bajnoki szünetben sem épült fel teljesen.

Egyelőre kérdéses Nagy László szereplése a kontinenstornánEgyelőre kérdéses Nagy László szereplése a kontinenstornán

December 30-án orvosi konzílium dönt Nagy László további kezeléséről, és ezt követően dőlhet el az is, hogy a balkezes játékos részt vehet-e a január 12-én rajtoló dániai Európa-bajnokságon – számolt be a szövetség honlapja

A magyar férfiválogatott kerete:
Kapusok: Mikler Roland (Pick Szeged), Tatai Péter (Pick Szeged), Székely Márton (Balatonfüred)
Jobbszélsők: Gulyás Péter (MKB MVM Veszprém), Harsányi Gergely (Grundfos Tatabánya), Szalafai Gábor (B.Braun Gyöngyös)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Pick Szeged), Mocsai Tamás* (Hannover-Burgdorf), Nagy László* (MKB MVM Veszprém)
Irányítók: Császár Gábor (Paris St. Germain, francia), Lékai Máté (Celje, szlovén)
Beállók: Bánhidi Bence (Balatonfüred), Schuch Timuzsin (MKB MVM Veszprém), Szöllősi Szabolcs (Csurgó), Zubai Szabolcs (Pick Szeged)
Balátlövők: Ilyés Ferenc (Pick Szeged), Nagy Kornél (Dunkerque, francia), Putics Barna* (VfL Gummersbach, német), Zdolik Bence (Balatonfüred)
Balszélsők: Iváncsik Gergő (MKB MVM Veszprém), Vadkerti Attila (Pick Szeged), Varsandán Milán (B.Braun Gyönyös)
* Mocsai Tamás 2013. december 29-én, Putics Barna 2014. január 2-án csatlakozik a kerethez, míg Nagy László térdsérülése függvényében kapcsolódhat be a csapat munkájába.
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.
Edző: Juhász István.

A csapat mérkőzésprogramja:
2013. december 29. 17:00, Szigetszentmiklós: Magyarország-Bahrein (tv: SportKlub)
2013. december 30. 11:00, Szigetszentmiklós: Magyarország-Bahrein

Provident Kupa, Gyöngyös:
2014. január 3. 17:00: Magyarország-Csehország (tv: SportKlub)
2014. január 4. 13:00: Fehéroroszország-Magyarország (tv: RTL Klub)
2014. január 5. 13:00: Magyarország-Lengyelország (tv: RTL Klub)

Férfi Európa-bajnokság, Dánia, 2014. január 12-26., csoportbeosztás:
A-csoport (Herning): Dánia, Csehország, Macedónia, Ausztria
B-csoport (Aalborg): Spanyolország, Izland, Magyarország, Norvégia
C-csoport (Aarhus): Szerbia, Franciaország, Lengyelország, Oroszország
D-csoport (Koppenhága): Horvátország, Svédország, Fehéroroszország, Montenegró

A csoportok első 3-3 helyezettje jut a középdöntőbe, a legjobb 12 közé.

A magyar csapat csoportmérkőzései:
2014. január 12. 18:15: Spanyolország-Magyarország
2014. január 14. 18:00: Magyarország-Izland
2014. január 16. 20:15: Magyarország-Norvégia

Melczer Zsolt
Kentin Mahé: Elfáradtam, hangom semmi! Telekom Veszprém Kentin Mahé: Elfáradtam, hangom semmi! Nem csak az őrületes fordítás és az utolsó másodperces győzelem miatt marad emlékezetes a Telekom Veszprém csütörtök esti BL-negyeddöntője: a dán Aalborg elleni derbin a keretből kimaradó olimpiai bajnok francia irányító, Kentin Mahé az O-szektorból támogatta társait. ma 10:41 Megtolták a kátyúba rekedt szekeret Erről jut eszembe… Megtolták a kátyúba rekedt szekeret Egy régi sportos bölcsesség szerint a mérkőzés utolsó pillanatában kell vezetni, mert akkor az ellenfélnek már nincs ideje egyenlíteni. Mintha ennek a mondásnak az életképességét akarták volna igazolni csütörtökön este a Veszprém Arénában a házigazda Telekom játékosai, akik a dán Aalborg elleni férfi kézilabda Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzésén hatgólos hátrányból feltámadva csak egyszer vezettek a hatvan perc során, a dudaszó pillanatában (32-31). ma 7:51 Utolsó másodperces góllal nyert a Veszprém a BL-negyeddöntőben! Telekom Veszprém Utolsó másodperces góllal nyert a Veszprém a BL-negyeddöntőben! A házigazda Telekom Veszprém hatgólos hátrányból felállva 32-31-re nyert a dán Aalborg Handbold ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének csütörtök esti, első felvonásán. A visszavágót jövő szerdán 18.45-kor rendezik Dániában. tegnap 20:24 Párizs 2024: lesz magyar bírópáros a kézilabdázóknál Párizs 2024 Párizs 2024: lesz magyar bírópáros a kézilabdázóknál A Nemzetközi Kézilabda Szövetség (IHF) döntése értelmében magyar játékvezetői páros is közreműködik majd a párizsi olimpia kézilabdatornáján. tegnap 13:39