5°C
5°C

Lehajrázta a Zagrebet a Veszprém

2019. szeptember 7. 20:36
Szoros első játékrészt követően nyolc góllal verte a vendég PPD Zagreb együttesét a Telekom Veszprém a SEHA-liga szombati csoportmeccsén.

A fehérorosz bajnok Meskov Breszt elleni egygólos idegenbeli siker (27-28) után hazai pályán is bemutatkozott a SEHA-ligában a Telekom Veszprém, amely szombat este a regionális sorozat előző kiírásban ezüstérmet szerző, BL-nyolcaddöntős PPD Zagrebet fogadta.

Igaz, a horvát bajnok játékosállománya alaposan kicserélődött a nyáron. Távozott Uhr Kastelic, Tin Kontrec, Senjamin Buric, Ivan Srsen, Leon Susnja, Gregor Potocnik, Lovro Jotic, Artur Karvatszkij és Nikola Potics is. Az érkezők oldalán pedig Matej Asanin, Alexander Spende, Marin Sipic, Kristian Beciri, Darko Stojnic, Ante Gadza, Nenad Kosteszki és Gasper Hrastnik neve szerepel.

A sérült Pawel Paczkowski mellett Sterbik Árpádot, Vuko Borozant és Petar Nenadicsot nélkülöző bakonyiaknál BL-főpróbának is beillett az összecsapás, hiszen jövő vasárnap (17.00) a legrangosabb európai sorozatban is bemutatkoznak az ukrán Motor Zaporizzsja vendéglátójaként. Előtte azonban még (kedd, 18.00) az NB I-ben vár feladat a társaságra a Tatabánya elleni, szintén hazai rangadón.

Fotók: Baumann BélaFotók: Baumann Béla

A szurkolók részéről is felfokozott érdeklődés kísérte a csoportrangadót, csaknem négyezren látogattak az arénába. Két vendég góllal vette kezdetét az ütközet. Tönnesen duplájával egyenlített a Telekom, ám Vekic jóvoltából megint a horvátok szereztek vezetést. A következő időszak is hasonló forgatókönyv szerint zajlott: a rivális vezető góljára rendre válaszolt a Veszprém (7. perc: 5-5).

Székely könnyű szerrel fogta meg Mandic hetesét – a horvát balszélső egy könnyelmű ejtéssel próbálkozott. Lauge jóvoltából volt először nálunk az előny, amit Székely újabb hárítása után Strlek duplázott meg. Vlahnak köszönhetően ismét az egálért támadtak a vendégek, de nem tudták bevenni az üresen tátongó veszprémi kaput. Mahé hetesével és Nilsson indításgóljával ehelyett három lett közte (13. perc: 9-6).

Blagotinsek kisbüntetését kihasználva pillanatok alatt kettőre zárkózott a PPD. Nem sikerült tehát leszakítani a harcias kék-fehéreket. Olyannyira nem, hogy Strlek és Mahé kihagyott ziccere után Hrstic bombáival egyenlítettek is (20. perc: 10-10).

David Davis csapatkapitánya, Lékai kezébe adta a karmesteri pálcát, a balátlövő posztra pedig Mackovsek érkezett. Nilsson találatára a rutinos Horvat válaszolt, aztán Mackovsek és Strlek révén visszaállt a kétgólos differencia.

A házigazda rátett még egy lapáttal, s tovább javuló védekezésének köszönhetően több gyors kontrát is vezethetett. Lékai öttel a szünet előtt négyre hizlalta csapata előnyét (16-12). Sipic beállóból, Horvat ismét büntetőből volt eredményes. Ahogyan Mahé is higgadt ítéletvégrehajtónak bizonyult, a 17-15-ös félidei állást pedig Gadza állította be.

Branko Tamse legénysége kezdte eredményesebben a második felvonást. Bár Hrstic újabb bombájára kettővel felelt Blagotinsek, Vekic, Beciri és Vlah révén emberhátrányban is egyenlítettek a zágrábiak (36. perc: 19-19).

Vezetni viszont továbbra sem tudtak, ugyanis a csereként beállt Marguc is gólra váltotta a hétméterest. Míg Beciri a kapufára, hasonló helyzetben Blagotinsek a hálóba ejtette a labdát. A szlovén izomkolosszus remekelt: tíz perc alatt öt gólig jutott. Mandic is feliratkozott a gólszerzők közé, s Marguc is megszerezte első akciógólját. A 43. percben, 24-21-nél időt is kért Tamse mester.

Ezzel sem sikerült megtörni az Építők lendületét: Mackovsek életerős, Manaszkov precíz lövéssel növelte a távolságot. Spende lövése utat talált Székely kapujába, Nilsson és Lauge vezetésével először nőtt ötre a különbség (48. perc: 28-23).

Tízzel a lefújás előtt is „csak” négy volt közte, ekkor aztán – Székely bravúrjainak is köszönhetően –zsinórban hatot vágott a Davis-csapat. Közülük a legszebbet Manaszkov jegyezte, aki egy hát mögötti lövéssel juttatta a hálóba a játékszert (57. perc: 34-25). Így már csak egyetlen kérdés maradt nyitott: sikerül-e kétszámjegyűre növelni a fórt. Ez végül nem történt meg, a 36-28-as végeredményt Gadza állította be időn túli szabaddobásból.

SEHA-liga, B csoport, 2. forduló:
Telekom Veszprém–PPD Zagreb 36-28 (17-15)
Veszprém Aréna, 3840 néző. Vezette: Mitrevszki, Todorovszki (északmacedónok).
Veszprém: Székely – Mahé 3 (2), Tönnesen 3, Blagotinsek 5, Nilsson 3, Lauge 4, Strlek 5. Csere: Gajic 1, Moraes, Jahia 1, Mackovsek 2, Lékai 2, Terzic, Manaszkov 4, Marguc 3 (1). Vezetőedző: David Davis.
Zagreb: Asanin – Bozic Pavletic 2, Vekic 3, Beciri 1, Vlah 3, Spende 1, Mandic 1. Csere: Jovic (kapus), Hrstic 5, Horvat 4 (3), Sipic 3, Vistorop 2, Ravnic, Gadza 3. Vezetőedző: Branko Tamse.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3.

Így látták a főszereplők

David Davis: – Régóta követem Branko Tamse pályafutását, aki minden állomáshelyén remekül dolgozik, s mindig kihozza a játékosai legjobbját. Éppen ezért igyekeztünk a lehető legalaposabban felkészülni belőlük. Elégedett vagyok a csapatom teljesítményével. Noha a kapott gólok számát sokallom, a védelmünk jól teljesíttet. A Breszt elleni találkozóhoz képest támadásban is előre tudtunk lépni, bár sok helyzetet hagytunk ki. Köszönöm a szurkolóink biztatását. Remélem, hogy az összes SEHA-liga és NB I-es meccsünkre ilyen sokan jönnek majd ki, mert nagy szükségünk van rájuk.

Kent Robin Tönnesen: – Kemény meccset vívtunk, harcosan jól játszott a Zagreb. Sok jó megoldást láttam a társaimtól, bár az első játékrészben számos helyzet kihagytunk. Ha az edzőm elégedett a védelmünkkel, akkor én sem mondhatok mást. Jó érzés volt újra a szurkolóink előtt pályára lépni.

Branko Tamse: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, hiszen a Veszprém ennek a sorozatnak is első számú várományosa. Fiatal a csapatom, amelyben kilenc új játékos szerepelt. Úgy érzem, hogy meccsről meccsre fejlődtünk. Ezúttal is elértük az általam elvárt szintet. Negyvennyolc percig sikerült megvalósítani azt, amit elterveztünk, aztán a ki nem kényszerített hibáinkból elhúzott a házigazda. Minden elismerésem a fiataljaimé, akik először játszottak ilyen hangulatban, ilyen közönség előtt.

Aleks Vlah: – Kemény meccsre számítottunk, azt is kaptuk. Úgy érzem, hogy a Veszprém hosszabb kispadja döntő tényezőnek bizonyult. Megérdemelt a hazai siker, de úgy vélem, hogy nyolc gól nem volt ma a két gárda között. Nagyszerű érzés ilyen szurkolók előtt kézilabdázni.