16°C
16°C

SVSE: öt érem az országos bajnokságon

2019. július 30. 14:00 // Forrás: SVSE - Stupián Anikó
Egy arany-, illetve négy bronzérem mellett számos remek teljesítményt könyvelt a veszprémi Sportolj Velünk Sport Egyesület (SVSE) a július 27-28-án Budapesten rendezett 124. Magyar Atlétikai Bajnokságon.

Július 27-28-án rendezték a 124. Magyar Atlétikai Bajnokságot. A rangos versenyre Budapesten a Lantos Mihály Sportközpontban került sor, ahol a Sportolj Velünk Sport Egyesület (SVSE) atlétái is rajtvonalhoz álltak.

A lista élére kívánkozik a női 4x400m-es váltófutás, ahol az SVSE váltója magyar bajnoki címet szerzett. A Berzsenyi Kata, Bányai Petra, Hadnagy Zsóka, Göncz Anna összetételű csapat 3:59,62 idővel ért célba. Válogatott sportolóink közül Kiss Gergő két bronzmedált is bezsebelt: 800 méteren 1:50,06-tal épphogy lemaradt az ezüstéremről, míg 1500 méteren 3:52,92-es idővel szintén a harmadik helyet érdemelte ki.

A 4x400-m es győztes váltó - Fotó: SVSE/Stupián AnikóA 4x400-m es győztes váltó - Fotó: SVSE/Stupián Anikó

Ugyanebben a versenyszámban Szögi István a negyedik helyen futott be (3:53,22). Az 5000 méteres megmérettetésen viszont Szöginek sikerült a dobogón végeznie: 14:43,21-es idei legjobb eredménye a bronzérmet jelentette számára. Ladányi Fruzsina a női 5000 méteres síkfutáson szerzett értékes harmadik helyet egyéni legjobbjával (17:38,95). Nick Márton pedig 3000 m akadályon hatodik, pontszerző helyen végzett.

Mindenképpen említést érdemel még Kirsch Natália teljesítménye is, aki a mezőny egyik legfiatalabb tagjaként ért el két kiváló hatodik helyezést: 800 méteren 2:17,89-cel végzett. Az 1500 méteres versenyszámban pedig is egyéni csúccsal, 4:42,73-mal futott át a célvonalon.

Pontszerző helyen végzett még Göncz Anna, aki 800 méteren nyolcadik lett. Bányai Petra pedig 1500 méteren, a hetedik helyen végzett. Kéri Bettina 100 méter síkfutásban volt érdekelt, amelyben végül a nyolcadik helyen zárt. Magyar Veronika 5000 méteren hetedik, míg 3000 m akadályfutásban hatodik lett. Ugyanezen számban pedig a fiatal Sigmond Sára ért be hetedikként.