13°C
13°C

Lendületben az utánpótlás

2019. július 17. 16:45 // Forrás: VEDAC
Három szakág, tizenegy érem, négy bajnoki cím, egy megyecsúcs és számos értékes helyezés – újra az elitben a VEDAC utánpótlása.

Az elmúlt évek legsikeresebb újonc és serdülő országos bajnokságát tudhatja maga mögött a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC): négy bajnoki cím és összesen tizenegy érem volt a termés.

Győrben rendezték meg az elmúlt hétvégén az újoncok és serdülők atlétikai országos bajnokságát, ahol három napon át zajlottak a küzdelmek. A VEDAC a legsikeresebb szakosztályok egyike lett, csak az ARAK és a Csepel tudott több bajnoki címet nyerni, mindkét egyesület hat aranyérmet gyűjtött, míg a VEDAC sportolói négyszer állhattak fel a dobogó tetejére. A tizenegy megszerzett érem értékét tovább növeli, hogy a tavalyi évhez hasonlóan, mindhárom – dobó, futó és ügyességi – szakágban született VEDAC-os dobogós helyezés.

Az elmúlt évek legsikeresebb újonc, serdülő ob-ja volt az idei, hiszen ha az utóbbi öt év eredményeit megnézzük, akkor 2015-ben egy arany és összesen két érem, 2016-ban kettő és négy, 2017-ben kettő és nyolc, 2018-ban öt és nyolc volt a megszerzett medáliák száma.

De lássuk, kiknek is köszönhetjük ezeket a kiváló eredményeket!

Mozsdényi Dávid, Kövér Fanni és Máhl Krisztián - Fotók: VEDACMozsdényi Dávid, Kövér Fanni és Máhl Krisztián - Fotók: VEDAC

A serdülőknél Kövér Fanni kívánkozik az élre, aki diszkoszvetésben hatalmas egyéni csúccsal nyert (44.95), míg gerelyhajításban 49.22 méterrel szerzett bajnoki címet. A diszkoszvetésben elért 44.95 méteres eredmény új megyecsúcs, és országos szinten is kiemelkedő, hiszen a sportág történetében ennyi idősen csak olyan kiválóságok tudtak ekkorát dobni, mint a világbajnok Márton Anita és a világbajnoki negyedik Dívós Katalin.

Maradva a serdülő lányoknál: Fekete Júlia 300 méteren ötödikként (42.21) ért be a célba, viszont 300 gáton dobogós lett, saját legjobbját megdöntve 45.64 másodperccel harmadik helyen végzett.

Rédling Renáta 800 méteren bronzérmet érdemelt ki (2:20.99), míg 1500 méteren nyolcadik helyezést jegyezhettünk fel tőle (5:07.32). Utóbbi számban Arnhoffer Kata új egyéni csúccsal, 5:04.94 perccel a negyedik helyen zárt.

Szemán Kitti alig maradt le a dobogóról, új egyéni rekorddal, 10:46.05 perccel negyedik helyezést szerzett. Kalapácsvetésben Csatári Jázmin vehetett át bronzérmet, egy nagyon erős mezőnyben, hátfájását is leküzdve 59.04 méterig jutott.

Két számban indult Honti Marcell, aki 800 méteren új egyéni csúccsal, 2:08.18 perccel a hetedik lett, majd 1500 méteren, szintén remek egyéni rekorddal, 4:34.58-cal bronzéremnek örülhetett.

Szemán Kata, Szemán János és Balogh AttilaSzemán Kata, Szemán János és Balogh Attila

A fiú magasugrók közül Kovács Gábor állhatott dobogóra, 1.72 méterrel, saját legjobbját megdöntve lett harmadik.

Súlylökésben Csekő Miklós lett negyedik 15.92 méterrel, majd kalapácsvetésben is negyedik helyig jutott egyéni csúccsal, 60.36 méterrel. Kalapácsvetésben Görföl Bendek 54.94 méterrel az ötödik helyezést szerezte meg.

Az újoncoknál Balogh Attila két medáliát hozott haza: 2000 méteren harmadik helyen ért be (6:47.06), majd 1000 méteres akadályfutásban nagyszerű hajrával, új egyéni csúccsal 3:05.47 perccel magyar bajnok lett. Molnár Balázs 2000 méteren a hetedik helyet (7:09.98) szerezte meg.

Az újonc lányoknál Szemán Katának szintén két alkalma volt rá, hogy bizonyítson: 2000 méteren saját legjobb idejét megdöntve 7:02.72 perccel végzett és bronzot vehetett át, majd 1000 méteres akadályon 3:16.26 perccel magyar bajnoki címet ünnepelhetett. Gerelyhajításban Kéri Gerda a negyedik helyen végzett 27.34 méteres eredménnyel.

Az országos bajnokságra a dobóatlétákat Máhl Krisztián, Orbán Éva, Mozsdényi Dávid és Zentai Tibor, a futókat Szemán János és Koós-Hutás László, az ügyességi szakág versenyzőit Kungl József készítette fel.