Veszprém
4°C

Győzelemmel zárták a szezont

2018. május 13. 18:13
A Telekom Veszprém U20-as legénysége csurgói győzelemmel zárta a szezont, ami összesítésben az ötödik helyet eredményezte a másodosztályú férfi kézilabda-bajnokságban.

A Telekom második számú együttesére kötelező feladat várt a másodosztályú kézilabda-bajnokság zárásaként. Gulyás István tanítványai a sereghajtó Csurgó U20-as csapatához látogattak vasárnap délután.

A mieink Uros Borzas nélkül vágtak neki a találkozónak. A fiatal átlövőnek szombaton még a bajnoki döntőt játszó felnőtt csapatban volt jelenése Szegeden.

Idény végi formával kezdte a találkozót a „kis Veszprém”, az eddig mindössze két pontot gyűjtő hazaiak ezt kihasználva rendre tartani tudták a lépést (30. perc: 15-15).

A tizenegy gólos Szakály és a tíz találatig jutó Ubornyák vezette U20-asok egészen az 52. percig nem tudták lerázni a Csurgót. A hajrában aztán realizálódott a különbség a két fél között, s végül ötgólos sikerrel zárta az idényt bakonyi együttes (30-35).

Az már a kezdő sípszó előtt biztos vplt, hogy a Telekom Veszprém U20-as legénysége az ötödik helyen zárja az idényt, mivel a városi rivális Veszprémi KKFT pénteken szintén sikerrel vívta meg utolsó meccsét, bebiztosítva ezzel a negyedik helyet.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati-csoport, 26. (utolsó) forduló:
Csurgói KK U20–Telekom Veszprém U20 30-35 (15-15)
Csurgó, Sótonyi László Sportcsarnok 50 fő. Vezette: Gadányi, Szabó.
Veszprém: Nagy B. 1 – Molnár 2, Süle 2, Ubornyák 10, Somogyvári, Kristóf 1, Szakály 11 (5). Csere: Szél (kapus), Dörnyei, Bábos 1, Kovács L., Kurucz 1, Czeglédy 1, Kőhegyi, Szuharev 4, Gaál 1. Edzők: Gulyás István, Perez Carlos.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.

Gulyás István: – Idény végi formát láthattunk a fiúktól, de a meccs végére sikerült megmutatnunk, hogy melyik a jobb csapat.