Fölényes veszprémi győzelem a BL-ben

• Telekom Veszprém
  • 2018.02.17
  • 19:03
A nagy tempót diktáló Telekom Veszprém rendkívül simán nyert a fehérorosz bajnok ellen a Bajnokok Ligája szombati meccsén.

Hazai pályán is megkezdte a Bajnokok Ligája 2018-as küzdelmeit a Telekom Veszprém, amely szombat este a fehérorosz bajnok Meskov Breszttel csapott össze a B csoportban. Ljubomir Vranjes vezetőedző két helyen is változtatott együttese összeállításán az egy héttel ezelőtti, Kiel ellen elvesztett találkozóhoz képest. Iman Jamali és Schuch Timuzsin játékára ezúttal nem számított a svéd szakember, bekerült viszont a tizenhatos meccskeretbe Renato Sulic és Ligetvári Patrik. Az egyaránt sérült William Accambray és Győri Mátyás mellett Ancsin Gábor ezúttal is kimaradt.

A vendégeket szépszámú szurkolótáboruk is elkísérte, akik rendkívül vidáman hangolódtak az ütközetre. Kapusuk, az exveszprémi Ivan Pesic a hazai publikumtól is hatalmas tapsot kapott a bevonuláskor.

Az őszi, háromgólos veszprémi sikerrel végződő „odavágón” hét gólt jegyző Djordjic talált be először, majd Silovics duplázta meg a különbséget. Ugalde vágta be az első hazai gólt, amire Rutenka válaszolt a szélről. Vranjes mester ígéretéhez híven alakulata fokozta a tempót, Gajic hetesével és Nagy löketével sikerült is egyenlíteni. Sőt, Mikler védése és Ilic bombái után már nálunk volt az előny (6. perc: 5-3).

Sulic kisbüntetésével sem tudtak élni a beloruszok. Noha Pesic nagyszerűen védett, együttese ebből sem tudott előnyt kovácsolni. A túloldalon Mikler sem maradt adós a bravúrral, Rutenka hatalmas lehetőséget puskázott el vele szemben. Gajic hétméteresével már három volt közte (9. perc: 7-4).

Djordjic és Horak révén egyre zárkózott a Breszt, amelyre hárommal feleltek a bakonyiak. 10-6-nál időt is kért Bebesko mester, ám ez sem segített az övéin. Stojkovic büntetőjére Nagy és Gajic mellett a duplázó, már hat találatnál járó Ilic felelt (18. perc: 14-7).

A Veszprém élesebben, gyorsabban és dinamikusabban kézilabdázott, a rivális csak futott az eredmény után. A játékrész kétharmadánál egyszerre érkezett a pályára Nenadic és Tönnesen. Ugalde elöl és hátul is remekelt, hattal a szünet előtt kínaiból volt eredményes (17-9). A hajrában sem engedett ki a Vranjes-csapat, Tönnesen kétszer is a hálóba bombázott. A Telekom annyi gólt lőtt az első játékrészben, mint Kielben a teljes mérkőzés alatt (20-11).

Kapuscserével, támadásban pedig hét a hat elleni játékkal próbálkozott a Meskov a második felvonás elején. Hiába, Nagy és a kiválóan vélő Mikler vezetésével 4-0-s rohammal rukkolt elő a magyar bajnok (35. perc: 24-11).

Egy gyors kontra végén Jurinok törte meg csapata több mint hétperces gólcsendjét. Az első breszti kisbüntetést azonnal góllal büntette Ilic. Mikler továbbra is remekelt, támadásban pedig a nyolc akciógólnál járó Ilic bizonyult vezérnek (42. perc: 27-13).

Mackevics nem találkozott a játékszerrel, érkezett is vissza Pesic. A veszprémi hívek eközben legfeljebb azért mérgelődhettek, mert a bosnyák sípmesterek másodszorra is kiszórták Nilssont. Blagotinsek másodszor, Nagy ötödször volt eredményes, a meccs háromnegyedénél kétszer annyi gólnál jártak a piros mezesek, mint ellenfelük (30-15).

Asztrasapkin pontos lövése után – a publikum nagy örömére – Nenadic is megszerezte első BL-gólját az Arénában. A szurkolóknak ezúttal nem akadt izgulni valójuk, jött is az ilyenkor szokásos hullámzás. Az utolsó nyolc percben Ligetvári is lehetőséghez jutott, aki sistergős bombával hálálta meg a bizalmat. A végjátékban csökkent a veszprémiek koncentrációja, így közelebb tudtak lopódzni a fehéroroszok. Pesic védte Nenadic ziccerét, amelyet követően a „B-közép” hosszasan éltette az egykori kedvencet. A 34-22-es végeredményt aztán a szerb játékmester állította be.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája, B csoport, 12. forduló:
Telekom Veszprém–Meskov Breszt 34-22 (20-11)
Veszprém Aréna, 5000 néző. Vezette: A. Konjicanin, D. Konjicanin.
Veszprém: MIKLER – Lékai 2, Sulic, NAGY L. 5, Blagotinsek 2, ILIC 8, UGALDE 4. Csere: GAJIC 6 (2), Sulic, Nenadic 2, Tönnesen 2, Terzic, Nilsson 2, Ligetvári 1. Vezetőedző: Ljubomir Vranjes.
Breszt: Pesic – D. Rutenka 2, Silovics 2, Nyikulenko 2, Poteko, Djordjic 2, Vukic 1. Csere: Mackevics (kapus), Horak 1, Stojkovic 3 (1), Asztrasapkin 3, Jascsanka 1, Prodanovic, Razgor 1, Jurinok 2, Szelvaszjuk 2 (1). Vezetőedző: Szergej Bebesko.
Kiállítások: 8, ill. 2 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.