Magabiztos bajnoki címek

2014. március 9. 11:41 // Forrás: Németh Attila, VEDAC
Pásztor Bence és Bácskay Zsófia is magabiztosan győzött az idei ifjúsági és junior téli dobó bajnokságon.

Március 1-jén és 2-án Budapesten rendezték az ifjúsági és junior korosztály atlétái számára a téli dobó országos bajnokságot. A VEDAC dobói közül férfi kalapácsvetésben Pásztor Bence beváltotta győzelmi esélyeit, több mint 7 métert vert a mezőnyre, és 76,45 méterrel megszerezte az aranyérmet. Ifjúsági női kalapácsvetésben Vass Tamara 47,23 méterrel negyedik, Geszti Virginia 46,48 méterrel ötödik lett.

Pásztor Bence a dobogó tetejénPásztor Bence a dobogó tetején

A Continent Company SE versenyzője, Bácskay Zsófia Matild megnyerte az ifjúsági korosztály női diszkoszvetés és kalapács versenyszámát is. A diszkoszvetést 12 méteres előnnyel, 44,18 méterrel nyerte, kalapácsvetésben pedig az idei legjobb U16-os eredményt (73,97) érte el.

Bácskay Zsófia Matild kalapácsvetésben és diszkoszvetésben is győzöttBácskay Zsófia Matild kalapácsvetésben és diszkoszvetésben is győzött

Magyarország 2014. évi ifjúsági és junior téli dobó bajnoksága
Budapest, Dobófészer - 2014. március 1-2.

Forrás: Németh Attila, VEDAC

Három sportág országos bajnokságának ad otthont Veszprém vármegye Három sportág országos bajnokságának ad otthont Veszprém vármegye Veszprém vármegyében rendezik a Magyar Egyetemi – Főiskolai Országos Bajnokság három sportágának versenyét, így a vívásét, az atlétikáét, valamint a triatlonét, méghozzá a Pannon Egyetem, a VEDAC, a VESC, a Spirit SC és a Tapolca Vívóklub összefogásának köszönhetően. Az eseményeket beharangozó sajtótájékoztatót szerda délelőtt tartották a Pannon Köztérben. tegnap 14:40 Félmaraton hegyifutó ob-t rendez a VEDAC atlétika Félmaraton hegyifutó ob-t rendez a VEDAC Negyedik alkalommal ad otthont Szentgál és környéke vasárnap a nyílt hegyifutó félmaratoni országos bajnokságnak, amelyet a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) és a Veszprémi Egyetemi Sport Club (VESC) bonyolíthat le. 2024. április 5. 10:33 Ezüstérmet szerzett Budapesten a VEDAC futója VEDAC Ezüstérmet szerzett Budapesten a VEDAC futója Második helyezést szerzett Honti Marcell, a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) futója, Budapesten az NN City Run Fuss Budapest! elnevezésű, 11.5 kilométeres országúti futóversenyen. 2024. április 4. 15:15 Élsportolók két lábon VEDAC Élsportolók két lábon A Társadalmi Innovációs Nemzeti Laboratóriumban valósul meg egy veszprémi kísérleti fejlesztés, az élsportolók sikeres továbbtanulásának elősegítése érdekében. 2024. április 1. 19:55