4°C
4°C

Kéri Bianka nyerte a szuper ligát 800-on

2016. szeptember 7. 13:26
A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) kiválósága 800 m-en arany-, 400 m-en pedig ezüstérmet szerzett a hétvégi Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjében.

Az MTK Budapest nemrégiben felavatott atlétikai centruma adott otthont a hétvégi Atlétikai Magyar Szuper Liga döntőjének. A harmadik alkalommal rendezett versenyen a magyar atlétika elitje mérette meg magát.

A riói olimpikonok zöme is részt vett az eseményen, amely a harmadik lefontosabb magyarországi atlétika versenynek számít. Versenyszámonként hazánk legjobb nyolc atlétája mérte össze erejét.

Kéri Bianka, archív fotó: masz.huKéri Bianka, archív fotó: masz.hu

A pénzdíjas viadalon Tóthné Stupián Anikó tanítványa, Kéri Bianka szerepelt a legjobban a VEDAC által delegált sportolók közül. A fiatal futó 400-on ezüst a 800 méteren pedig aranyéremnek örülhetett.

Bronzérmekből is kijutott a bakonyiaknak. Kis Gergő duplázott, 800-on és 1500 méteren is harmadikként ért célba. Szögi István idei legjobbját nyújtva szintén harmadik lett az 5 km-en csakúgy, mint Renkó Evelin az egykörös távon. Súlylökésben Páli Viktor, kalapácsvetésben Orbán Éva foglalhatta el a dobogó alsó fokát.

A VEDAC-os sportolók dobogós eredményei:

Férfi 800 méter
3. Kiss Gergő, 1:51.35

Férfi 1500 méter
3. Kiss Gergő, 3:51.84

Férfi 5000 méter
3. Szögi István Dániel, 14:40.13, (idei legjobb eredménye)